Меню

Перетворювач частоти

Перетворювач частоти

Що таке частотний перетворювач?

При експлуатації промислового обладнання виникають електроструми, які вп'ятеро перевищують номінальні показники. Це призводить до підвищених навантажень, тепловтрат, перепадів напруги в мережі, що скорочує термін служби технічних засобів. Для плавного регулювання швидкості обертання електродвигунів, встановлених у витягах, вентиляторах, використовують частотний перетворювач, який є блоком, що монтується на розподільчий щит. Програмування роботи пристрою здійснюється кнопками, встановленими на передній частині блоку, деякі моделі програмуються за допомогою комп'ютера. Поточні параметри роботи відображаються на дисплеї.

Працюють частотники по електросхемі, яка включає силову та керуючу частину. Силова частина складається з тиристорних чи транзисторних елементів. Керуюча – з мікропроцесорів, до її завдання входить контроль та перетворення параметрів вхідного електроструму.

Використовують частотні перетворювачі в двигунах потужних насосів, які встановлені в глибокій свердловині або іншому важкодоступному місці. За допомогою частотника подається необхідна кількість електроенергії, виключається утворення у трубах підвищеного тиску, запобігає перепадам напруги.

Насос із таким пристроєм плавно запускається та вимикається, створює необхідний напір. Оскільки робота обладнання відбувається на малих оборотах, скорочується споживання електроенергії.

Також можна купити частотний перетворювач для промислових вентиляційних систем. За допомогою датчиків визначається, з якою потужністю має працювати вентиляція, а частотник регулює потік свіжого повітря. Застосування інвертора дозволяє значно економити енергію, при цьому електродвигун одержує захист від перевантажень, що продовжує термін його служби.

Крім того, регулятори частоти використовують у кранах та вантажопідйомних механізмах, верстатах, конвеєрних стрічках, ліфтах.

Види та характеристики перетворювачів частоти

Виробники пропонують великий вибір частотних пристроїв. За конструкцією обладнання ділиться на дві групи – електромашинні та електронні. Перші застосовуються обмежено, якщо немає можливості використовувати електроніку.

Електронні ЧП використовуються на одно- та трифазних приводах будь-якого виду. Розрізняють пристрої з безпосереднім зв'язком з електромережею та проміжною ланкою електроструму.

Залежно від параметрів напруги живлення можна купити перетворювач частоти такого типу:

  • Однофазні – на 220 В. Прості пристрої, які відстежують невелику кількість параметрів.
  • Трифазні – на 380 В. Регулює різні показники кожної фази.
  • Високовольтні – використовуються у потужних електродвигунах.

На вартість частотного перетворювача впливає вигляд пристрою, бренд.

Великий вибір частотних перетворювачів у Харкові представлений у нашому інтернет-магазині. У каталозі можна переглянути асортимент, технічні параметри та вартість ЧП. За необхідності наші консультанти допоможуть розібратися та замовити потрібну модель.

Переваги частотних перетворювачів в інтернет-магазині "Електро-НВА"

Шукаєте, де купити частотний перетворювач із гарантією якості за вигідною ціною? У нашому електротехнічному магазині представлено обладнання, яке пройшло перевірки та отримало відповідний сертифікат.

Пропоновані технічні засоби забезпечують економію електроенергії, стабілізують функціонування обладнання, а також мають такі переваги:

  • контроль температурного режиму електрообладнання;
  • мінімізація витрат на обслуговування;
  • не потрібно додатково використовувати механізм плавного пуску;
  • обмеження крутного моменту в рухомих елементах електродвигуна.

Доцільно разом із покупкою перетворювача частоти замовити професійну установку. Це дозволить ефективно вирішити такі завдання:

  • звести до мінімуму ризик короткого замикання в системі;
  • згладити коливання частоти роботи електродвигуна, запобігти його виходу з ладу;
  • збільшення робочого ресурсу роботи електроустаткування;
  • зниження споживання електричної енергії;
  • створення безпечних умов експлуатації техніки.

За рахунок таких переважних характеристик ЧП широко застосовуються у промисловому виробництві. Великий вибір видів та широкий діапазон цін на частотні перетворювачі дозволяють використовувати їх скрізь, де це можливо.

Оскільки апарати використовуються разом із побутовою технікою та промисловим обладнанням, при їх виборі потрібно враховувати поставлені завдання.

Насамперед визначається клас ЧП, який відповідає конкретному завданню. Також враховуються такі технічні параметри:

  • показник потужності;
  • рівень безпеки;
  • число входів та виходів.

Також слід звернути увагу на ціну перетворювачів частоти, яка залежить від компанії виробника та характеристик конкретної моделі.

Щоб купити перетворювач частоти у Харкові, достатньо оформити онлайн-покупку. У каталозі є необхідна інформація про кожен товар. Тут можна подивитися, скільки коштує частотний перетворювач, його технічні показники.

Пропонована електротехнічна продукція пройшла сертифікацію, що супроводжується гарантією. Товар можна купити з доставкою до міста України або забрати його самостійно в Харкові.