Меню

Інструмент для зачистки проводів

Інструмент для зачистки проводів

Інструмент для зачистки проводів

У процесі монтажу та ремонту кабельних ліній часто виникає необхідність у знятті з поверхні дроту ізоляційної оболонки. При зачистці підручними пристроями можна пошкодити струмоведучу жилу. Тому правильним рішенням буде використовувати спеціальні інструменти для зачистки дротів, які дозволяють виконувати роботу швидко, якісно та безпечно. Конструкція стрипера нагадує плоскогубці, він також відноситься до шарнірно-губцевих інструментів.

Робочі елементи стрипера відрізняються від плоскогубців. На внутрішній притискній стороні розташовані отвори у формі циліндрів різного діаметра із зафіксованими лезами. Залежно від моделі у корпусі можуть бути спеціальні заглиблення під конкретний розмір кабелю, який оброблятиметься.

Які існують види стриперів

Залежно від функціональності та ступеня автоматизації робочого процесу розрізняють кліщі для зачистки проводів наступних видів:

 • Ручні. Мають просту конструкцію. Навколо кожного гнізда для обробки кабелю конкретного діаметра вказується інформація щодо розміру струмопровідних об'єктів. Такий інструмент підійде для зачистки дротів із невеликим діаметром – до 6 кв. мм. Такий знімач використовується при опресовуванні наконечника в багатожильному проводі. Він простий у застосуванні та порівняно недорого коштує.
 • Напівавтомат. Призначений для обробки великої кількості дротів. Цей інструмент оснащений механізмом, що працює без прокручування. Пристрій може одночасно знімати ізоляційний шар з великої кількості об'єктів. Для роботи заздалегідь налаштовують параметри довжини обробки кабелю. Напівавтоматичний інструмент використовують при промислових обсягах робіт, він може знімати ізоляцію із пластику на будь-якій ділянці кабелю. До переваг належить висока швидкість зачистки та якісний результат.
 • Автомат. Такі стрипери використовують професіонали. Інструмент самостійно визначає розмір проводки. Застосовується для обтиску наконечників, зачищення кабелю з перетином від 0,2 до 60 кв. мм, скручування багатожильних кабелів. До його плюсів відноситься функціональність, швидкісна робота без додаткового налаштування параметрів.

Очищувач ізоляції - пристрій, призначений для конкретного виду кабелю. Це потрібно враховувати під час вибору інструмента.

Який вибрати інструмент для зачистки ізоляції

Вибираючи ефективну зачистку для проводів, потрібно враховувати геометричні характеристики кабелю, а також такі критерії:

 • Обсяг запланованих робіт, інтенсивність експлуатації.
 • Сферу застосування – у побутових умовах чи професійному рівні.
 • Фінансові можливості – ручні інструменти коштують дешевше.

Обробка крученої пари проводиться моделлю з косим лезом. Для коаксіального кабелю застосовують інструмент із лезами, які видаляють внутрішню та зовнішню ізоляцію. Для обробки оптоволоконного кабелю призначений спеціальний високоточний інструмент, що знімає тонкий шар покриття.

Для отримання якісного результату потрібно набути навички володіння інструментом. Початківцю майстру краще використовувати ручний або напівавтоматичний пристрій.

Основні переваги даного інструменту

Стріппер – обов'язковий інструмент в арсеналі професійного електрика, який дозволяє виконувати обробку кабелів якісніше та прискорено в порівнянні з ножем та іншими пристроями. Конкретні переваги залежать від типу інструменту – ручний, автомат чи напівавтомат. До загальних переваг належить:

 • Високоміцна надійна конструкція.
 • Здатність витримувати підвищені механічні навантаження.
 • Висока точність обробки, ризик пошкодження струмопровідної жили – виключено.
 • Можливість зачистки кабелів та дротів з різним розміром перерізу.
 • Захист електрика від високої напруги.
 • Автомати та напівавтомати – рішення для інтенсивного використання та виконання робіт у промисловому масштабі.

Чому варто робити замовлення в інтернет-магазині Електро-НВА

Компанія НВА пропонує великий вибір сертифікованого електромонтажного обладнання та інструментів для побутового використання та вирішення професійних завдань. У нас можна купити зачистку для дротів ручних, автоматичних та напівавтоматичних моделей, а також оснащення до інструменту. На покупців у нас чекають найкращі умови для співпраці:

 • Електромонтажні інструменти винятково оригінального виробництва.
 • Сертифікована якість та надання офіційної гарантії на товари.
 • Конкурентний рівень цін, найвигідніші акції.
 • Експертна допомога та консультації менеджерів Електро-НВА.
 • Доставка придбаного товару по Україні.